Program

George Enescu és mesterei

19:00
Koncertterem
Műsor:

Robert Fuchs: Második, esz-moll csellószonáta, Op. 83.
    – Allegro moderato assai
    – Adagio con sentimento
    – Allegro vivace
George Enescu: Román rapszódia No. 2, Op.11
George Enescu: Carillon nocturne
Jules Massenet: Thaïs – Méditation
Jules Massenet: La Zingaresca fantázia
George Enescu: A-moll „Torso” szonáta (1911)

                     *****

George Enescu: Triptichon szóló csellóra
    Doïna, Preludio monodico, Lăutarul
Gabriel Fauré: Második G-dúr szonáta Op.117
    – Allegro
    – Andante
    – Allegro vivo

Közreműködik:
  • Mirel Iancovici – cselló
  • Jeroen Riemsdijk – zongora

George Enescu halálának 67. évfordulójára emlékezünk Mirel Iancovici román gordonkaművész, valamint Jeroen Riemsdijk holland zongoraművész kíséretében. 

A Mirel Iancovici által zongorára és csellóra átdolgozott Enescu-darabok mellett Robert Fuchs, Gabriel Fauré és Jules Massenet művei is elhangzanak – e három zeneszerző rendkívüli módon meghatározta és formálta a román csodagyerek, George Enescu személyiségét, aki később a 20. század egyik legjelentősebb és legelismertebb művészévé vált.

Mirel Iancovici román gordonkaművész, zeneszerző, pedagógus, a Bukaresti Konzervatóriumban végezte tanulmányait. Számos nemzetközi zenei verseny győztese, amelyeknek köszönhetően több európai és amerikai koncertterembe meghívták, valamint több rádiós- televíziós- és lemezfelvétel szerződéshez jutott. Olyan neves művészekkel lépett fel, mint Claudio Abbado, Philippe Entremont, Herman Krebbers, Silvia Marcovici, Raphael Oleg, Gennagyij Rozsgyesztvenszkij, Yoav Talmi, Paul Tortelier, Han de Vries és Gerard Wyss, valamint olyan helyszíneken koncertezett mint a New York-i Lincoln Center, a Carnegie Hall, az amsterdami Concertgebouw, a Berlini Filharmónia, a barcelonai Palau de la Musica, a washingtoni Kennedy Center, a Royal Festival Hall, és a Wigmore Hall. Franciaországban, Németországban, Olaszországban, Írországban, Hollandiában, Romániában, az Egyesült Államokban és Dél-Koreában tartott mesterkurzusokat, jelenleg a Maastrichti és Brabanti Konzervatóriumok csellóprofesszora.

Jeroen Riemsdijk (1962) elismert holland zongoraművész, tanár, kutató és író. Jelenleg a Maastrichti Konzervatórium zongoraprofesszora, illetve ugyanitt az instrumentális és vokális mesterképzések elindítója és vezetője. Több belgiumi fesztivál művészeti vezetője volt, továbbá az Altembriouck esteket és a Masters of Stage programokat is ő irányította. Bár az elmúlt években Claudio Abbadóval és a Mozart Zenekarral több Beethoven- és Brahms-felvételt készített, fő kutatási területe és elsődleges előadói profilja a 20. századi és a kortárs zene.

 

Jegyek 2500 forintos áron kaphatók a helyszínen,
a jegy.hu oldalon,
valamint az InterTicket országos Jegypont hálózatában.

℗ BMC

Galéria
3Kép
2022 május 04 szerda