Lukács Miklós Trió - Cimbiózis
- Lukács Miklós - cimbalom
- Orbán György - nagybőgő
- Baló István - dob
Lukács Miklós az egyik legfoglalkoztatottabb zenészünk. Az Opus Jazz Club és a BMC koncerttermének színpadán egyaránt gyakran megfordul. Tavaly a klub egyik legsikeresebb koncertjét adta nyáron, az azóta már Cimbalom Unlimited címmel megjelent lemezének felvételeit követően, nem olyan régen pedig a Modern Art Orchestra szólistájaként hallhattuk játékát. Saját triójával, a Cimbiózissal tavaly ősszel járt a klubban, nem sokkal később pedig ugyanezzel a csapattal a wrocławi Jazztopad Festival Magyar Napjának fellépői voltak.
A cimbalmos-zeneszerző kifinomult szerzeményeiről és a tagok egymás rezdüléseire figyelő és reflektáló játékáról ismert trió időközben Budapest Anzix címmel megjelentette második albumát a Fonó Records gondozásában. A 2015-ben kiadott lemezről így vall a zenekarvezető. „Trióm második lemeze Budapestről szól. Életem meghatározó helyszíne ez a város, ezért szeretném bemutatni, hogy mit jelent nekem valójában. A kompozíciók képeslapként jelennek meg életemből. Némelyik üzenet szeretteim felé, de az is kiderül, hogy mit jelent a hajnal csöndje, amiből ébred a város és nyüzsögni kezd!”
„Lukács Miklós és Seress Rezső képei, rajtuk tereink, időink, történeteink. Pörgés és csend, napszakok, életszakaszok. Szerelmeink, gyerekeink, vasárnapjaink. A személyesség felvételei”, olvashatjuk a lemez ajánlójában.
„Mostanság (…) kevesen küldenek képeslapot. Tudják, olyan valódi, színes látképpel díszítettet. A Budapest anzix pótolja az űrt, mert utaztat. Lelkünkben indít el diavetítést, mely nyugtat, de jó értelemben véve fel is ráz. Lukács Miklós és csapata újra nagyot alkotott; tessék csak hallgatni!”, írta elragadtatással a lemezről Gáspár Károly a jazzma.hu oldalon.
Az Opus-beli koncerten a trió mindkét lemez anyagából ízelítőt ad.